במה קורס MBSR שונה מקורסי מיינדפולנס אחרים? (וגם הרשמה מוקדמת למחזור 22 מסתיימת -מתחילים ב15.3.21)
מגיעות אלי שאלות לגבי התוכן של קורס MBSR ובמה הוא בעצם שונה מקורסי מיינדפולנס אחרים?


אז איך הכל התחיל.. ג'ון קבט זין פרופסור אמריטוס לרפואה והמקים של הקליניקה להפחתת מתח והמרכז לקְשיבוּת ברפואה, מקצועות הבריאות, והחברה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת מסצ'וסטס, היה ועודו תלמיד של מורים בודהיסטים מכובדים כמו טיך נהאט האן ומאסטר הזן סאונג-סאן, יום אחד החליט לעשות מעשה ולהציע את התרגול למטופלים שהתמודדו עם כאב כרוני ולרפואה הקונבנציונלית כבר לא היה מה להציע להם.


ג'ון נחשב כחלוץ המיינדפולנס המערבי כי למעשה פרץ דרך שאת פירותיה אנחנו פוגשים היום, איך זה קרה? ב1979 ג'ון החליט להקים את המרפאה להפחתת מתח באמצעות מיינדפולנס בבית חולים בו הוא עבד, במרפאה הוא הציע קורס מיינדפולנס (לימים פרוטוקול MBSR) שהיא למעשה תוכנית מובנית, צעד אחד צעד שמטרתה להקנות כלים לשיפור איכות החיים והרווחה הנפשית כאן ועכשיו. התוכנית מחולקת לשלוש אבני יסוד - ביסוס מודעות ערה ותשומת לב מרגע לרגע בהווה, הגברת המודעות לדפוסי חשיבה ודפוסי לחץ והצעת דרכי התמודדות קשובה עימם, פיתוח כלים לתקשורת קשובה ומיטיבה, כלים לדאגה עצמית ועוד.


ומאז היסטוריה - הטכנולוגיה השתפרה פלאים והתרגול שהיסטורית שרד ושגשג עד היום כי אינטואיטיבית היה ידוע כמועיל, מיטיב ומשחרר, תוכנית MBSR הפכה להיות מתוקפת מחקרית כמפחיתה לחץ, דיכאון, חרדה, תסמינים פסיכוסומטיים, משפר איכות שינה, מפחית כאב כרוני, משפר יחסים בינאישיים, מגביר רגשות חיוביים וזה רק על קצה המזלג... כיום נעשים למעשה מ600 מחקרים מדעיים בתחום בכל שנה.


מאז ועד היום קורס MBSR הוא שער לתרגול מיינדפולנס עבור כל המעוניין והמעוניינת להתחיל לתרגל בתוך קונטקסט חילוני ובדגש על הפחתת לחץ, מתח וחרדה בחיי היומיום.


יש לי הרבה אמון ואהבה לתרגול, ככל שאני מלמדת כל פעם הוא מתחזק עוד קצת ועוד קצת

כמו כד מתמלא מי חסד מתוקים אחרי 9 שבועות של ביחד שכללו תרגול ולימוד חוויתי אני עדה ומקשיבה לסיכומים של החברים והחברות בקורס סיכומים שלא מנחמדים את המציאות שהיא לא תמיד קלה או נעימה, אבל הפעם הם מתארים אותה ככזו *שיש להם כלים* להתמודד עימה באופן מיטיב, קשוב, אוהב ואיכפתי במפגש עם המציאות הפנימית והחיצונית כאחד.


חסד, כל האפשרויות נפתחות


אלו רגעים של ניצני שינוי שאם הם אפשריים בתשעה שבועות (!) בסה"כ, לדמיין מה התרגול עושה לנו בחיים שלמים מרחיב לי את הלב ומעורר בי אינסוף השראה למה אפשרי - עבורי זוהי דרך למימוש הפונטציאל האנושי שלנו לחיות חיים ערים.


ההרשמה המוקדמת לקורס אונליין הקרוב בהנחייתי עומדת להסתיים! לא אוהבת סימני קריאה, אבל זה ממש הרגע האחרון להירשם... והזדמנות לעשות זאת במחיר הנחה, רגע לפני שהמחיר עולה נפגשים בימי שני בין השעות 19:00- 21:00 החל 15.3

לכל מי שרוצה לשים עוגן למרחב נשימה ביומיום ולקבל כלים פרקטיים לחיים ולהתמודדות עם אתגרי התקופה זה הזמן - הצטרפו אלינו!


כל הפרטים ואיך נרשמים כאן


הרגישו בנוח לפנות אלי לכל שאלה והתייעצות infomindfulway@gmail.com 052-5398762פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
עקבו אחריי
  • Facebook Basic Square